Qur’on oyatlari tilovat qilindi. Alloh taolodan o‘tganlarga rahmat, yurtimizga tinchlik-farovonlik tilab duo o‘qildi.
Diniy ulamo bilan suhbatda yoshlar ta’lim-tarbiyasi, islom ma’rifati haqida so‘z bordi. Yoshlarni yot g‘oyalar ta’siridan asrash, bandligiga ko‘maklashish, muhtoj oilalarni alohida mehr-e’tiborga olish muhimligi ta’kidlandi.
Shu yerda majmua atrofida rejalashtirilayotgan qurilish-ta’mirlash loyihasi ko‘rib chiqildi. Unga ko‘ra, Bahouddin Naqshband maqbarasiga Toqi miyona darvozasidan boruvchi tarixiy yo‘lakni tiklash, Doniyolbiy madrasasini ta’mirlash, tahoratxona va muzey barpo etish kabilar mo‘ljallanmoqda.
Davlatimiz rahbari ziyorat turizmi uchun sharoitlarni kengaytirish, xorijdan Buxoroga to‘g‘ridan-to‘g‘ri qatnovlar va mehmonxona tashkil etish, qabristonni obodonlashtirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.

В комплексе Бахоуддина Накшбанда будут расширены условия для паломников
Глава государства традиционно начал поездку в Бухарскую область с посещения мавзолея Бахоуддина Накшбанда.
Были прочитаны аяты из Корана, дуа за ушедших, мир и благополучие в нашей стране.
В беседе с религиозными деятелями говорилось о воспитании молодежи и исламском просвещении. Отмечалась важность ограждения молодежи от воздействия деструктивных идей, содействия ее занятости, оказания особого внимания и заботы нуждающимся семьям.
Здесь же был рассмотрен проект строительно-ремонтных работ вокруг комплекса. Согласно плану, предусматриваются восстановление исторической дорожки, ведущей от ворот Токи-миёна к мавзолею Бахоуддина Накшбанда, ремонт медресе Дониёлбия, возведение помещения для омовения и музея.
Глава нашего государства дал указания по расширению условий для паломнического туризма, организации прямых рейсов в Бухару из-за рубежа, строительству гостиницы, благоустройству кладбища.