O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev davlat rahbarlarining “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” formatidagi birinchi majlisida ishtirok etish uchun 27-oktabr kuni amaliy tashrif bilan Ostona shahrida bo‘ladi.
Tadbirda Yevropa kengashi Prezidenti Sharl Mishel va mintaqamiz mamlakatlarining yetakchilari ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.
Sammit kun tartibiga muvofiq, siyosiy muloqotni rivojlantirish, hududlararo hamkorlikni kengaytirish, savdo-iqtisodiy sheriklik va madaniy-gumanitar almashinuvlarni faollashtirish istiqbollari muhokama qilinadi.
Shu kun kechasi Yevropa kengashi Prezidenti Sharl Mishel O‘zbekiston Respublikasiga kelishi kutilmoqda.
28-oktabr kuni O‘zbekiston va YI o‘rtasida oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi. Mamlakatimizning Yevropa Ittifoqi bilan ikki va ko‘p tomonlama hamkorligiga oid masalalarning keng doirasi ko‘rib chiqiladi.
Oliy martabali mehmon yurtimizga tashrifi chog‘ida Samarqand shahriga tashrif buyuradi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 25-oktabr kuni Qashqadaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish chora-tadbirlari bo‘yicha videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 27 октября посетит с рабочим визитом город Астану для участия
в первом заседании глав государств в формате «Центральная Азия – Европейский Союз».
Предусматривается, что в мероприятии примут участие Президент Европейского совета Шарль Мишель и лидеры стран нашего региона.
В соответствии с повесткой дня будут обсуждены перспективы развития политического диалога, расширения межрегионального взаимодействия, активизации торгово-экономического сотрудничества и культурно-гуманитарных обменов.
Вечером того же дня планируется прибытие Президента Европейского совета Шарля Мишеля в Республику Узбекистан.
28 октября пройдут узбекско-европейские переговоры на высшем уровне. Будет рассмотрен широкий круг вопросов двустороннего сотрудничества и многостороннего взаимодействия Узбекистана с Европейским Союзом.
Высокий гость во время пребывания в нашей стране также посетит город Самарканд.
Проанализировано состояние развития Кашкадарьинской области, определены дальнейшие задачи
25.10.2022Следующее
Главная задача первичного звена – профилактика заболеваний
Президент Шавкат Мирзиёев 26 октября посетил семейную поликлинику №22 Учтепинского района города Ташкента.