O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevning taklifiga binoan 5-dekabr kuni davlat tashrifi bilan Nur-Sulton shahriga jo‘nab ketdi.
Oliy darajadagi muzokaralarda O‘zbekiston-Qozog‘iston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilinadi. Ko‘p qirrali, eng avvalo savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-logistika va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlikni kengaytirish istiqbollari ko‘rib chiqiladi.
Tashrif yakunida hamkorlikni yangi bosqichga ko‘tarishga qaratilgan ko‘plab hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev Prezident Qasim-Jomart Toqayevning taklifiga binoan 5-dekabr kuni davlat tashrifi bilan Qozog‘iston poytaxti Nur-Sulton shahriga keldi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева 5 декабря отбыл с государственным визитом в город Нур-Султан.
В ходе переговоров на высшем уровне будут обсуждены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-казахстанских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнёрства. Будут также рассмотрены перспективы расширения многопланового сотрудничества, прежде всего в торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-логистической и культурно-гуманитарной сферах.
По итогам визита планируется подписание солидного пакета двусторонних документов.
Шавкат Мирзиёев: «Мы вместе построим наше общее прекрасное будущее»
Накануне государственного визита в Казахстан Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев дал большое интервью...