AFG‘ONISTON BO‘YICHA ONLAYN VIDEOKONFERENSIYASI TO‘G‘RISIDA
2020-yil 21-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Afg‘oniston bo‘yicha Maxsus vakili Ismatulla Irgashev Afg‘oniston bo‘yicha o‘tkazilgan onlayn videokonferensiyada ishtirok etdi.
Tadbirda Afg‘oniston bo‘yicha Qatar, Germaniya, Norvegiya va Indoneziya maxsus vakillari ham ishtirok etdilar.
Suhbat chog‘ida Afg‘oniston mojarosini hal qilish, shuningdek, afg‘onlararo tinchlik muzokaralarini tezda boshlash bo‘yicha xalqaro sa’y-harakatlar muhokama qilindi.
Afg‘onistonga har tomonlama yordam ko‘rsatish, ayniqsa pandemiya sharoitida ko‘mak berishning ustuvor yo‘nalishlari yuzasidan atroflicha fikr almashildi.

В мероприятии также приняли участие спецпредставители по Афганистану Катара, Германии, Норвегии и Индонезии.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены международные усилия по разрешению афганского кризиса, а также скорейшему запуску мирных межафганских переговоров.
Состоялся обстоятельный обмен мнениями о приоритетных направлениях оказания Афганистану всемерного содействия, особенно в условиях пандемии.
Узбекистан отправил очередную партию гумпомощи дружественному Кыргызстану
В городе Ош состоялась церемония передачи второй партии гуманитарной помощи Республики Узбекистан Кыргызской Республике, направленной по инициативе Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева, в рамках борьбы с коронавирусом в стране.