Hindiston ekspertlari bilan uchrashuv
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida S.Chinoy rahbarligidagi Hindistonlik ekspertlar delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Suhbat mobaynida yurtimizda amalga oshirilayotgan iqtisodiy va ijtimoiy-siyosiy islohotlar, shuningdek, O'zbekiston va Hindiston o'rtasidagi munosabatlarni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Hindiston ekspertlarining fikricha, O'zbekiston hukumatining mamlakatimizda keng ko'lamli islohotlarni amalga oshirish va hamkor davlatlar bilan o'zaro manfaatli aloqalarni rivojlantirish borasidagi sa'y-harakatlari O’zbekistonning xalqaro maydondagi obro'-e'tiborini sezilarli darajada oshirdi. Rasmiy Toshkent tashqi siyosatining Hindiston yo'nalishidagi faollik O'zbekiston bilan Hindiston o'rtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish uchun zamin yaratmoqda.
Suhbat davomida Hindiston vakillari O'zbekistonning yetakchi ilmiy markazlari bilan hamkorlikni kengaytirishdan manfaatdor ekanliklarini ta'kidladilar.

В ИСМИ состоялась встреча с индийской делегацией во главе с генеральным директором Института оборонных исследований и анализа (IDSA) Индии С.Чиной. В ходе беседы были обсуждены проводимые в республике общественно-политические и социально-экономические реформы, а также перспективы развития отношений между Узбекистаном и Индией.
По оценкам индийской делегации, усилия Руководства Узбекистана по осуществлению внутренних реформ и выстраиванию конструктивных отношений со странами-партнёрами заметно улучшили имидж страны на международной арене. Активизация индийского вектора внешней политики Ташкента создает благоприятную почву для расширения сотрудничества между Узбекистаном и Индией во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Собеседники отметили о заинтересованности Индии в расширении сотрудничества с ведущими исследовательскими центрами Узбекистана.
О встрече с экспертом Венгрии
В ИСМИ состоялась встреча с директором Центра изучения Центральной Азии Будапештского Университета Корвинус (Венгрия) М.Краснаем. В ходе беседы были обсуждены реформы,