Шавкат Мирзиёев Хива шаҳридаги Президент мактабини бориб кўрди.
Бу ерда Президент мактаби стандартлари асосида энг замонавий шароит яратилган. Жорий ўқув йилида 5-10 синфларга жами 144 нафар ўқувчи танлов асосида қабул қилинган. Уларга дарс бериш учун 9 нафар хорижлик мутахассис, 21 нафар тажрибали ўқитувчиларимиз жалб қилинган.
Давлатимиз раҳбари мактабда яратилган шароитларни кўздан кечирди, ўқувчилар билан суҳбатлашди.
- Биз жуда катта марра олганмиз. Уларга эришишда сизлардай ёшларга ишонамиз ва суянамиз. Мураккаб синовлардан ўтиб, бу мактабга кириб, катта йўлга қадам қўйдингиз. Бу ерда зўрларнинг зўри ўқийди. Сизни шундай тарбиялагани учун ота-оналарингизга мендан раҳмат айтинглар. Бу аввало уларнинг, улар билан бирга менинг ҳам бахтим, бутун миллатимизнинг бахти, - деди Президент.

Образованные дети - счастье нации
Здесь созданы самые современные условия согласно стандартам Президентских школ. На текущий учебный год на конкурсной основе были отобраны 144 учащихся для обучения в 5-10-х классах. Сформирован педагогический коллектив 21 опытного учителя и 9 иностранных специалистов.
Глава государства ознакомился с созданными в школе условиями, побеседовал с учащимися.
- Мы поставили перед собой очень большие цели. В их достижении мы верим и опираемся на такую молодежь, как вы. Вы прошли непростой конкурс, поступили в эту школу и сделали первый шаг на большом пути. Здесь учатся лучшие из лучших. Передайте вашим родителям мою благодарность за воспитание таких умных детей. Прежде всего это их, а также мое счастье, счастье всей нации, - сказал Президент.