“Зуғулба” қароргоҳида давлат ташрифи билан Озарбайжон Республикасида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Президентини расман кутиб олишга бағишланган тантанали маросим бўлиб ўтди.
Ўзбекистон етакчиси Шавкат Мирзиёев ва рафиқасини Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев ва рафиқаси самимий қарши олди.
Қароргоҳ майдонида олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди. Давлат раҳбарлари фахрий қоровул сафи олдидан ўтдилар.
Ҳарбий оркестр ижросида икки давлат мадҳиялари янгради.
Биргаликда суратга тушиш маросимидан сўнг Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг икки томонлама учрашуви бошланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Озарбайжон Республикасига давлат ташрифининг биринчи куни Боку шаҳридаги Шаҳидлар хиёбонига ташриф буюрди.
«Зуғулба» қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиевнинг тор доирадаги учрашуви бўлиб ўтди.

В резиденции «Загульба» прошла торжественная церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан, пребывающего в Азербайджанской Республике с государственным визитом.
Лидера Узбекистана Шавката Мирзиёева с супругой тепло встретили Президент Азербайджана Ильхам Алиев с супругой.
На площади перед резиденцией в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Главы государств обошли строй почетного караула. Военный оркестр исполнил национальные гимны двух стран.
После церемонии совместного фотографирования началась двусторонняя встреча Президентов Узбекистана Шавката Мирзиёева и Азербайджана Ильхама Алиева.
Лидер Узбекистана почтил память героев Азербайджана
Президенты Узбекистана и Азербайджана обсудили перспективы развития двустороннего практического сотрудничества
В резиденции «Загульба» состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в узком формате.