Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг иккинчи ялпи мажлиси иш бошлади
2020 йил 28 февраль куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг иккинчи ялпи мажлиси иш бошлади.
Ялпи мажлисда ҳукумат аъзолари, вазирликлар ва идоралар раҳбарлари, мамлакатимиз ва чет эл оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этмоқда.
Мажлисни Олий Мажлис Сенати Раиси Танзила Нарбаева олиб бормоқда.
Ялпи мажлисда Сенат аъзолари томонидан ижтимоий-иқтисодий, суд-ҳуқуқ соҳаларида ислоҳотларни изчил давом эттириш, маҳалла ва оила институтини мустаҳкамлаш, бола ҳуқуқини ҳимоя қилиш билан боғлиқ бир қатор қонун ҳужжатлари ва муҳим масалаларни муҳокама этиш назарда тутилмоқда.
Ялпи мажлис ишини Олий Мажлис Сенатининг веб-сайтида ва ижтимоий тармоқдаги расмий саҳифаларида кузатиб бориш мумкин:

28 февраля 2020 года в городе Ташкенте начало работу второе пленарное заседание Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В работе заседания принимают участие члены правительства, руководители министерств и ведомств, представители отечественных и зарубежных средств массовой информации.
Заседание ведет Председатель Сената Олий Мажлиса Танзила Нарбаева.
На пленарном заседании членами Сената предусматривается обсудить ряд законодательных актов и важные вопросы, касающиеся последовательного продолжения реформ в социально-экономической, судебно-правовой сферах, укрепления института махалли и семьи, защиты прав ребенка.
За работой пленарного заседания можно наблюдать в режиме онлайн на веб-сайте и официальных страницах Сената Олий Мажлиса в социальной сети: