Ўзбекистон Республикаси Президенти амалий ташриф билан Венгрияга боради
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Венгрия Бош вазири Виктор Орбаннинг таклифига биноан жорий йил 19-20 август кунлари амалий ташриф билан Будапешт шаҳрида бўлади.
Ташриф дастурига мувофиқ, давлатимиз раҳбари Венгрия Бош вазири билан музокара ўтказади, унда мамлакатларимиз ўртасидаги амалий ҳамкорликнинг дастур ва лойиҳаларини илгари суриш масалалари кўриб чиқилади.
Ўзбекистон Президенти фахрий меҳмон сифатида Венгрия давлат байрами – авлиё Иштван кунига бағишланган тадбирларда иштирок этади ҳамда Будапештда ўтаётган енгил атлетика бўйича жаҳон чемпионатининг эркаклар ўртасидаги югуриш мусобақалари финалига ташриф буюради.

По приглашению Премьер-министра Венгрии Виктора Орбана 19-20 августа этого года Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетит город Будапешт с рабочим визитом.
В соответствии с программой пребывания глава нашего государства проведет переговоры с Премьер-министром Венгрии, в ходе которых будут рассмотрены вопросы продвижения программ и проектов практического сотрудничества между двумя странами.
Президент Узбекистана также примет участие в качестве почетного гостя в мероприятиях в связи с государственным праздником Венгрии – Днем святого Иштвана, а также посетит финал мужского забега чемпионата мира по легкой атлетике, проходящего в Будапеште.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 18 августа принял делегацию Организации Объединенных Наций во главе с помощником Генерального секретаря этой авторитетной глобальной структуры по политическим вопросам и вопросам миростроительства Мирославом Енчей.