Қўшни давлатлар билан шерикликдаги янги лойиҳалар кўриб чиқилди
Президент Шавкат Мирзиёев 8 август куни Марказий Осиё давлатлари билан ҳамкорликни кенгайтириш масалалари бўйича йиғилиш ўтказди.
Мамлакатимизнинг Марказий Осиё давлатлари билан дўстона ва ўзаро манфаатли алоқалари изчил ривожланиб бормоқда. Сўнгги беш йилда улар билан ташқи савдо ҳажми 2,5 баробарга кўпайиб, 6 миллиард доллардан ошган. Юртимизда қўшни давлатлар капитали иштирокида 1 минг 700 та қўшма корхона очилган.
Йиғилишда Марказий Осиё давлатлари билан иқтисодий ҳамкорликни кенгайтиришга оид янги лойиҳа ва таклифлар кўриб чиқилди.
Мамлакатимизда кичик бизнесни янада ривожлантириш мақсадида ҳудудларнинг инвестицион жозибадорлиги миллий рейтингини ишлаб чиқиш тизими ҳам мухокама қилинди.

Президент Шавкат Мирзиёев 8 августа провел совещание по вопросам расширения сотрудничества со странами Центральной Азии.
Партнерство с государствами Центральной Азии динамично развивается. За последние пять лет объем торговли Узбекистана с ними увеличился в 2,5 раза и превысил 6 миллиардов долларов. В нашей стране открыто 1,7 тысячи предприятий с участием капитала соседних стран.
На совещании обсуждены новые проекты и предложения по расширению экономической кооперации со странами Центральной Азии.
Рассмотрен вопрос разработки и ведения национального рейтинга инвестиционной привлекательности регионов в целях дальнейшего развития малого и среднего бизнеса в стране.