Хитойнинг мамлакатимиздаги элчиси Ўзбекистон халқини Мустақиллик куни билан табриклади
Ўзбекистондаги хорижий дипломатлар ўзбек халқига Ватанимиз Давлат Мустақиллигининг 29 йиллиги муносабати билан самимий табрик ва тилаклар йўлламоқда.
Хитой Халқ Республикасининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Цзян Янь хоним ўзи ва Хитой элчихонаси ходимлари номидан Ўзбекистон халқига видеотабрик шаклида мурожаат қилди. У давлатимиз тараққиётида изчил тараққиётга эришишга ҳисса қўшадиган ислоҳотлар сиёсати муваффақиятли амалга оширилаётганини таъкидлади.
Хитой дипломати мамлакатларимиз ўртасида икки томонлама ҳамкорлик ҳар томонлама изчил мустаҳкамланиб, кенгайиб бораётганини таъкидлади. Ҳамкорлик бундан кейин ҳам янги амалий маъно билан бойиб боришига ишонч билдирди ва Ўзбекистонга тинчлик, тараққиёт, халқимизга бахт ва фаровонлик тилади.

Посол Китая в Узбекистане поздравила узбекистанцев с Днем независимости
Дипломаты зарубежных государств в Узбекистане направляют искренние поздравления и пожелания узбекскому народу по случаю празднования 29-й годовщины государственной независимости нашей Родины.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Китайской Народной Республики в нашей стране госпожа Цзян Янь от своего имени и от имени сотрудников Посольства КНР адресовала узбекистанцам свое видеопоздравление, в котором отметила успешную реализацию политики реформ, способствующую достижению последовательного прогресса в развитии нашего государства.
Китайский дипломат подчеркнула неуклонное укрепление и расширение двустороннего сотрудничества между нашими странами на всех направлениях, выразила уверенность в том, что оно продолжит наполняться новым практическим смы