– Замонавий иқтисодиёт банк операцияларисиз амалга ошмайди, Афғонистон ҳам бундан мустасно эмас, – таъкидлади Муҳаммад Содиқ Хон. – Покистон ўтган йил августдан буён Афғонистон аҳолисига гуманитар ёрдам кўрсатишда давом этмоқда.
Шу билан бирга махсус вакил Афғонистоннинг географик жойлашуви Марказий ва Жанубий Осиё мамлакатлари ўртасида мунтазам транспорт алоқасини йўлга қўйиш ҳамда умумий тараққиётни таъминлашда муҳим эканига урғу берди.
“Афғонистон: хавфсизлик ва иқтисодий тараққиёт” мавзусида юқори даражадаги халқаро конференция давом этмоқда.
26.07.2022Кейингиси
Пойтахтимизда бўлиб ўтаётган Афғонистон бўйича халқаро конференцияда ушбу мамлакатнинг Муваққат ҳукумати ташқи ишлар вазири вазифасини бажарувчи Амирхон Муттақий сўзга чиқиб...

– Современная экономика не может обходиться без банковских операций. Афганистан здесь не исключение, – отметил Мухаммад Садик Хан. – Пакистан с августа прошлого года продолжает оказывать гуманитарную помощь населению Афганистана.
Вместе с тем спецпредставитель подчеркнул важность географического расположения Афганистана в обеспечении транспортной связанности стран Центральной и Южной Азии и всеобщего процветания.
Продолжается Международная конференция высокого уровня «Афганистан: безопасность и экономическое развитие».