Prezident Shavkat Mirziyoyev “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga borib, Mustaqillik monumenti poyiga gulchambar qo‘ydi.
Bu majmua 2021-yilda, istiqlolimizning o‘ttiz yilligiga bag‘ishlab bunyod etilgan edi. Unda mamlakatimizning qadimgi tarixidan boshlab to bugungi kungacha bo‘lgan eng muhim voqealar, buyuk alloma va jahongir bobolarimizning siymolari aks ettirilgan. Monumentning eng yuqori qismida Humo qushi tasvirlangan.
“Mustaqillik monumenti – ona Vatanimiz, mard va jasur, tinchliksevar va mehnatkash, qahramon xalqimiz sharafiga bunyod etilgan buyuk obida” degan edi Shavkat Mirziyoyev.
Marosimda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va Senati, Prezident Administratsiyasi, Vazirlar Mahkamasi, Toshkent shahar jamoatchiligi vakillari ham ishtirok etib, monument poyiga gullar qo‘ydi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 31-avgust kuni erta tongda Shahidlar xotirasi xiyoboniga tashrif buyurdi.
31.08.2022Keyingisi
“Yangi O‘zbekiston” bog‘ida davlatimiz mustaqilligining 31 yilligiga bag‘ishlangan bayram shodiyonasi bo‘lib o‘tdi.

Президент Шавкат Мирзиёев возложил цветы к подножию монумента Независимости в парке "Янги Узбекистон".
Этот комплекс был построен в 2021 году к тридцатилетию нашей независимости. На монументе изображены важнейшие события из истории нашей страны, образы наших великих ученых и полководцев. Монумент венчает птица Хумо.
Шавкат Мирзиёев отмечал, что «монумент Независимости – это величественный символ древней истории и богатой культуры, гуманизма, мужества и отваги нашего народа».
В церемонии также приняли участие и возложили цветы к монументу представители Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса, Администрации Президента, Кабинета Министров, представители общественности города Ташкента.
Президент Шавкат Мирзиёев утром 31 августа посетил аллею "Шахидлар хотираси".
В парке «Янги Узбекистон» состоялось праздничное мероприятие по случаю 31-й годовщины независимости нашей страны.