Президент Шавкат Мирзиёев 21 январь куни Бухоро вилоятига келиб, вертолётда Олот туманига йўл олди.
Бу – ҳудудлар иқтисодиётини ривожлантиришга қаратилган жорий йилги биринчи ташриф. Ва у мазкур чекка тумандан бошланаётгани бежиз эмас.
2020 йил 27 апрель куни Бухоро вилоятига жанубдан кучли шамол кириб келган эди. Уй-жойлар, инфратузилма ва экинларга катта зарар етказганди.
Давлатимиз раҳбари зудлик билан у ерга етиб бориб, табиий офат оқибатларини бартараф қилиш, турар жойлар ва ижтимоий объектларни таъмирлаш бўйича топшириқлар берган эди. Қисқа муддатда зарур ишлар бажарилиб, ҳаёт ўз маромига қайтди.
Бу галги сафар чоғида Президент вертолётда ушбу ишлар қамровини кўздан кечирди.
Хусусан, Олот, Қоракўл, Жондор, Ромитан, Пешку ва Шофиркон туманларида 45 мингта уй, 204 та кўп қаватли турар жой таъмирланган. Мингдан ортиқ ижтимоий соҳа ва тадбиркорлик объектлари, йўллар, электр, газ ва алоқа тармоқлари тикланган.
Айни пайтда давлатимиз раҳбари шу ерлик аҳоли билан мулоқот қилмоқда.
Президент Шавкат Мирзиёев ҳудудлар ривожи, аҳоли ҳаёти билан яқиндан танишиш мақсадида 21 январь куни Бухоро вилоятига жўнаб кетди.
21.01.2021Кейингиси
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Америка Қўшма Штатлари Президенти Жозеф Байденга унинг давлат раҳбари лавозимига киришгани муносабати билан табрик йўллади.

Президент Шавкат Мирзиёев по прибытии в Бухарскую область отправился на вертолете в Алатский район.
Это первая в нынешнем году поездка в целях развития экономики регионов. И неслучайно, что она начинается именно с этого отдаленного района.
27 апреля 2020 года в Бухарскую область с юга ворвались ветра штормовой силы, которые нанесли серьезный урон жилью, инфраструктуре и посевам.
Глава государства незамедлительно прибыл в регион и дал поручения по ликвидации последствий стихийного бедствия, ремонту жилья и социальных объектов. За короткое время здесь была проделана необходимая работа для возвращения жизни в нормальное русло.
Сегодня Шавкат Мирзиёев с вертолета осмотрел проделанную здесь работу.
В частности, было отремонтировано 45 тысяч индивидуальных и 204 многоквартирных дома в Алатском, Каракульском, Джандарском, Ромитанском, Пешкунском и Шафирканском районах. Восстановлено более тысячи объектов социальной сферы и предпринимательства, дороги, электрические, газопроводные и коммуникационные сети.
В данный момент глава государства беседует с местными жителями.
Шавкат Мирзиёев отбыл в Бухару
Президент Шавкат Мирзиёев 21 января отбыл в Бухарскую область для ознакомления с развитием региона и жизнью населения.