30 август куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Суҳбат аввалида Беларусь етакчиси Ўзбекистон Президенти ва кўп миллатли халқини юртимиз мустақиллигининг 30 йиллиги билан самимий муборакбод этди.
Давлатимиз раҳбари, ўз навбатида, Беларусь Президентини таваллуд куни билан дилдан қутлаб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва катта муваффақиятлар тилади.
Кўп қиррали Ўзбекистон-Беларусь ҳамкорлигини янада ривожлантиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди. Товар айирбошлаш кўрсаткичлари юқори суръат билан ортиб бораётгани, икки мамлакат етакчи корхона ва компаниялари, таълим муассасалари ўртасида муваффақиятли кооперация амалга оширилаётгани мамнуният билан қайд этилди.
Бўлажак олий даражадаги тадбирлар режаси, шу жумладан Беларусь томони раислигидаги МДҲ саммитига тайёргарлик кўриш масалалари кўриб чиқилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 30 август куни Абу-Даби Амирлиги валиаҳди, Бирлашган Араб Амирликлари Қуролли Кучлари Олий бош қўмондони ўринбосари Муҳаммад Ол Наҳаён билан телефон орқали мулоқот қилди.
30.08.2021Кейингиси
30 август куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.

30 августа состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Республики Беларусь Александром Лукашенко.
В начале беседы лидер Беларуси искренне поздравил Президента и многонациональный народ Узбекистана с 30-летним юбилеем независимости страны.
В свою очередь, глава нашего государства сердечно поздравил Президента Беларуси с днем рождения, пожелав ему крепкого здоровья, благополучия и больших успехов.
Были обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития узбекско-белорусского многопланового сотрудничества. С удовлетворением отмечены высокие показатели динамики товарооборота, успешные примеры кооперации ведущих предприятий и компаний, а также образовательных учреждений двух стран.
Рассмотрен график предстоящих мероприятий на высшем уровне, а том числе вопросы подготовки к саммиту СНГ под председательством белорусской стороны.
30 августа состоялся телефонный разговор между Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и Наследным принцем Абу-Даби, заместителем Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Объединенных Арабским Эмиратов Мухаммедом Аль Нахаяном.
30.08.2021Следующее
30 августа состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Кыргызской Республики Садыром Жапаровым.