Давлатимиз мустақиллигининг йигирма саккиз йиллигига бағишланган байрам тадбирлари бошланди. Президент Шавкат Мирзиёев 31 август куни Мустақиллик майдонига ташриф буюриб, озодлигимиз, ёруғ келажагимиз ва пок ниятларимиз рамзи бўлган Мустақиллик ва эзгулик монументи пойига гулчамбар қўйди.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ва Қонунчилик палатаси, Вазирлар Маҳкамаси, вазирликлар вакиллари ҳам монумент пойига гуллар қўйди.
Мамлакатимиз тарихида янги саҳифа очган, халқимиз учун энг улуғ, энг азиз айём бўлган Мустақиллик байрамига ҳамма жойда катта тайёргарлик кўрилган. Пойтахтимиздаги тантанали тадбир бугун “Ўзбекистон” халқаро анжуманлар саройида бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 31 август куни эрта тонгда Шаҳидлар хотираси хиёбонига ташриф буюриб, қатағон қурбонларини ёд этиш маросимида иштирок этди.

Начались праздничные мероприятия по случаю двадцать восьмой годовщины государственной независимости нашей страны. Президент Шавкат Мирзиёев 31 августа посетил Площадь Мустакиллик и возложил цветы к Монументу независимости и гуманизма, являющемуся символом нашей свободы, светлого будущего и благородных устремлений.
Цветы к подножию монумента возложили также представители Сената и Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Кабинета Министров и министерств.
День независимости – самый великий, самый дорогой праздник, открывший новую страницу в истории нашего народа – широко празднуется по всей стране. В столице торжественное мероприятие состоится сегодня во Дворце международных форумов "Узбекистан".
Почтение памяти патриотов
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев ранним утром 31 августа посетил аллею "Шахидлар хотираси" и принял участие в церемонии поминовения жертв репрессий.