Туркия ва Ўзбекистон Ҳукумати ўртасида имзоланган тиббий жиҳозларни беғараз топшириш битими доирасида Covid-19 эпидемиясига қарши курашда ишлатиладиган ҳимояловчи тиббиёт материалларидан иборат ёрдам Тошкентга етиб келди.
50 000 дона N-95 ниқоб, 200 000 жарроҳлик ниқоби, 40 000 дона комбинезон, 5 000 дона юзни тўлиқ тўсувчи ниқоб ва Covid-19 ни даволашда қўлланиладиган дори воситаларидан иборат қарийб 12.5 тонна инсонпарварлик ёрдами Қурбон ҳайитнинг илк куни тонгга яқин етиб келди.
Юкларни қабул қилиб олган Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги масъуллари мураккаб вақтда доимо ёрдамларини аямаган турк халқига миннатдорлик билдиришди.

В рамках подписанного между правительствами Турции и Узбекистана соглашения о безвозмездной передаче медицинского оборудования и принадлежностей Турция направила в нашу страну гуманитарную помощь, состоящую из защитных медицинских материалов, используемых в борьбе против эпидемии Covid-19.
Ранним утром первого дня празднования Курбан хайита в Ташкент прибыл гуманитарный груз объемом почти 12,5 тонны, который включает 50 000 масок N-95, 200 000 медицинских масок, 40 000 комбинезонов, 5 000 масок, полностью прикрывающих лица, а также лекарственные препараты, используемые для лечения Covid-19.
Должностные лица Министерства здравоохранения, принявшие груз, выразили глубокую благодарность всему турецкому народу, готовому всегда оказать помощь несмотря на сложное для всех время.