O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 25-yanvar kuni diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligi munosabati bilan o‘tkaziladigan “Markaziy Osiyo davlatlari - Xitoy” onlayn sammitida ishtirok etadi.
XXR Raisi Si Szinpin tashabbusi bilan tashkil etiladigan tadbir kun tartibiga muvofiq, Markaziy Osiyo mamlakatlari va Xitoy o‘rtasidagi 30 yillik hamkorlik yakunlari sarhisob qilinadi, ko‘p qirrali munosabatlarni yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqiladi va amaliy hamkorlikning istiqbolli sohalari belgilab olinadi.
Onlayn sammit yakunida Qo‘shma bayonot qabul qilinishi rejalashtirilgan.
Prezident Toshkent shahridagi bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 21-yanvar kuni Toshkent shahridagi bunyodkorlik ishlarini ko‘zdan kechirdi.
22.01.2022Keyingisi
Charm-poyabzal sanoatidagi imkoniyatlar ko‘rsatib o‘tildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 24-yanvar kuni charm-poyabzal sanoatidagi ustuvor vazifalar muhokamasi yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.

Президент Республики Узбекистан примет участие в саммите государств Центральной Азии и Китая
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 января примет участие в онлайн-саммите «государства Центральной Азии – Китай» по случаю 30-летия установления дипломатических отношений.
В соответствии с повесткой дня мероприятия, которое пройдёт по инициативе Председателя КНР Си Цзиньпина, будут подведены итоги 30-летнего сотрудничества между странами Центральной Азии и Китаем, рассмотрены вопросы дальнейшего развития многоплановых отношений и определены перспективные сферы практического взаимодействия.