24-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasining Birinchi Prezidenti – Elboshi Nursulton Nazarboyevning telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Suhbat avvalida Elboshi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, birodar O‘zbekiston xalqiga tinchlik, farovonlik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik va keng ko‘lamli hamkorlik munosabatlarini yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Ustuvor yo‘nalishlarda qo‘shma loyiha va dasturlarning amalga oshirilishini davom ettirish muhim ekani ta’kidlandi.
Mintaqa kun tartibi yuzasidan fikr almashildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 24-iyul kuni Rossiya Federatsiyasi Federal Majlisi Federatsiya Kengashi Raisi Valentina Matviyenko bilan telefon orqali muloqot qildi.
24.07.2021Keyingisi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 24-iyul kuni Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an bilan telefon orqali muloqot qildi.

24 июля состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Первым Президентом Республики Казахстан – Елбасы Нурсултаном Назарбаевым.
В начале беседы Елбасы сердечно поздравил главу нашего государства с днем рождения, искренне пожелав мира, благополучия и прогресса братскому народу Узбекистана.
Обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития узбекско-казахстанских отношений стратегического партнёрства и полномасштабного сотрудничества. Подчеркнута важность продолжения реализации совместных проектов и программ по приоритетным направлениям взаимодействия.
Состоялся обмен мнениями по региональной повестке.
24 июля Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел телефонный разговор с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко.