O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘anning taklifiga binoan 15-mart kuni amaliy tashrif bilan Anqara shahriga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq, davlatimiz rahbari Turkiy davlatlar tashkilotining favqulodda vaziyatlarni boshqarish va gumanitar yordam ko‘rsatish borasida ko‘p tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan navbatdan tashqari sammitida ishtirok etadi.
Sammit doirasida qator ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazilishi ham ko‘zda tutilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-mart kuni BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari Folker Turkni qabul qildi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана 15 марта отбыл в город Анкару с рабочим визитом.
В соответствии с программой пребывания глава нашего государства примет участие в чрезвычайном саммите Организации тюркских государств, посвященном вопросам развития многостороннего сотрудничества в области управления чрезвычайными ситуациями и оказания гуманитарного содействия.
Предусматривается также проведение ряда двусторонних встреч на полях саммита.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 15 марта принял Верховного комиссара ООН по правам человека Фолькера Тюрка.