O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpinning taklifiga binoan Pekin shahriga jo‘nab ketdi.
Bugun davlatimiz rahbari Pekin milliy stadionida bo‘lib o‘tadigan XXIV qishki Olimpiya o‘yinlarining tantanali ochilish marosimida ishtirok etadi.
Tashrif dasturida qator ikki tomonlama uchrashuvlar ham rejalashtirilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpinning taklifiga binoan XXIV qishki Olimpiya o‘yinlarining tantanali ochilish marosimi doirasidagi tadbirlarda ishtirok etish uchun 4-5-fevral kunlari tashrif bilan Pekin shahrida bo‘ladi.
03.02.2022Keyingisi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 4-fevral kuni 2022-yilgi qishki Olimpiya o‘yinlarining ochilish marosimida ishtirok etish uchun Pekin shahriga tashrif buyurdi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина отбыл в город Пекин.
Глава нашего государства сегодня примет участие в церемонии открытия XXIV зимних Олимпийских игр, которая состоится на Пекинском национальном стадионе.
Программой пребывания предусмотрено также проведение ряда двусторонних встреч.
По приглашению Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина 4-5 февраля этого года Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетит город Пекин для участия в торжественных мероприятиях церемонии открытия XXIV зимних Олимпийских игр.