O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 29-iyundagi farmoniga muvofiq, o‘zining ijodiy va intellektual salohiyati, tanlagan kasb yo‘nalishi va ijtimoiy hayotda erishgan muhim natijalari bilan turli sohalarda yurtimiz ravnaqiga, uning xalqaro obro‘-e’tiborini yuksaltirishga munosib hissa qo‘shayotgan, tengdoshlariga o‘rnak va namuna bo‘lib kelayotgan faol yoshlar orden va medallar bilan mukofotlangan edi.
Tadbirda davlatimiz rahbari ushbu mukofotlarni o‘z egalariga tantanali ravishda topshirdi.
Mukofotlanganlar yuksak ishonch va e’tibor, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar uchun Prezidentimizga minnatdorlik bildirib, o‘qish va intilishda faol davom etishi, yanada katta natijalarga erishib, davlatimiz ishonchini oqlashini ta’kidladilar.
- Bilimli yoshlar - kelajak poydevori. Bugungi harakatlaringiz bilan o‘z kelajagingizga asos solyapsizlar. Men sizlar bilan g‘ururlanaman, - dedi Shavkat Mirziyoyev.
Davlatimiz rahbari forumga yig‘ilgan yigit-qizlar bilan muloqot qildi. Yoshlarning fikr va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlab, ular bo‘yicha mutasaddilarga ko‘rsatmalar berdi.
- Yoshlarga berayotgan e’tiborimiz natijalar berayotganini ko‘rib, xursand bo‘ldim. Bugun hech bir soha yo‘qki, yoshlar muvaffaqiyatga erishmayotgan bo‘lsa. Yoshlarning yo‘lini ochib bersak, ularga yelkadosh bo‘lsak, yanada ulkan natijalarga erishamiz. Mening eng katta ishongan kuchim, davlatimizning eng katta boyligi - bu yoshlar, - dedi Prezident.
Tadbir katta konsert dasturi bilan yakunlandi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 30-iyun kuni O‘zbekiston yoshlari va talabalari forumiga tashrif buyurdi.

В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан от 29 июня группа активной и передовой молодежи, которая своими важными успехами в профессии и общественной жизни, творческим и интеллектуальным потенциалом является примером для сверстников, вносит достойный вклад в процветание нашей страны и повышение ее международного авторитета, была награждена орденами и медалями.
На праздничном мероприятии глава нашего государства торжественно вручил эти награды.
Награжденные поблагодарили Президента за высокое доверие и внимание, создаваемые для молодежи возможности, и отметили, что активно продолжат свою деятельность, приложат все усилия для достижения еще более высоких результатов и оправдания доверия государства.
- Образованная молодежь – фундамент будущего. Сегодняшними усилиями вы закладываете основу для будущего. Я горжусь вами, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Глава государства побеседовал с собравшимися на форуме юношами и девушками. Поддержал высказанные молодежью мнения и инициативы, дал соответствующие указания ответственным лицам.
- Радуюсь, видя, что уделяемое нами внимание молодежи дат результаты. Сегодня нет ни одной сферы, в которой молодежь не достигала бы успехов. Если откроем дорогу молодежи, будем поддерживать ее, то достигнем еще более больших результатов. Сила, которой я больше всего доверяю, самое великое богатство нашей страны – это молодежь, - сказал Президент.