2020-yilning 10-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasining Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga raisligi doirasida videokonferensiya shaklida Hamdo‘stlik ishtirokchi davlatlari Tashqi ishlar vazirlari kengashining majlisi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov raisligida o‘tkaziladigan majlis ishida Armaniston, Belarus, Moldova, Ozarbayjon, Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston va Turkmaniston tashqi siyosat idoralari rahbarlari hamda MDH Ijroiya qo‘mitasi raisi – Ijrochi kotibi Sergey Lebedev ishtirok etadilar.
Tadbir chog‘ida Hamdo‘stlik doirasidagi hamkorlikda erishilgan natijalar va aloqalarning yangi ustuvor yo‘nalishlari, xalqaro va mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashiniladi. Shu bilan birga, MDHga a’zo davlatlar rahbarlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida imzolanishi rejalashtirilgan hujjatlar loyihalari ham muhokama qilinadi.

10 декабря 2020 года в рамках председательства Республики Узбекистан в Содружестве Независимых Государств состоится заседание Совета министров иностранных дел государств-участников Содружества в формате видеоконференции.
В работе заседания под председательством Министра иностранных дел Узбекистана Абдулазиза Камилова примут участие главы внешнеполитических ведомств Азербайджана, Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Молдовы, России, Таджикистана и Туркменистана, а также Председатель Исполнительного комитета – Исполнительный секретарь СНГ Сергей Лебедев.
В ходе мероприятия состоится обмен мнениями по достигнутым результатам и новым приоритетам взаимодействия в рамках Содружества, международной и региональной проблематике, а также обсуждение проектов документов, планируемых к подписанию на предстоящем заседании Совета глав государств-участников СНГ.