Germaniyaning Fridrix Ebert Fondi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Ushbu fond 1925 yilda tashkil topgan va Germaniyaning ijtimoiy-demokratiya yo’nalishidagi eng birinchi siyosiy fondlaridan biri sanaladi. Uning asosiy faoliyati – ijtimoiy-demokratik qadriyatlari hisoblangan erkinlik, adolat, birdamlik g’oyalarini ilgari suradi.
F.Ebert Fondining Berlindagi markaziy ofisi hodimi Doktor Soney Shirmbek bilan bo’lib o’tgan uchrashuvda Markaziy Osiyodagi ushbu Fondning mintaqaviy vakolatxonasi rahbari sifatida o’z missiyasini yakunlagan Henrietta Kifer o’rniga Kristof Mor tanishtirildi.
Uchrashuvda tomonlar SMTI va F.Ebert Fondi o'rtasida hamkorlik yo’lga qo’yilganidan buyon o'zaro manfaatli masalalar bo'yicha samarali hamkorlik yo'lga qo'yganini mamnuniyat bilan qayd etdilar.
SMTI va F.Ebert Fondi tomonidan amalga oshirilgan qo'shma tadbirlar mamlakatimizda olib borilayotgan islohot va o'zgarishlarga ko’maklashmoqda, shuningdek, O'zbekiston va Germaniya o'rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etayotganligi alohida ta'kidlandi.
Shu bilan birga, tomonlar o'zaro manfaatli hamkorlikni davom ettirish, yaqin kelajakda yangi qo'shma tadbirlarni tashkil etish, shuningdek, birgalikda axborot-tahliliy materiallarni nashr etishga kelishib oldilar.
SMTIda Germaniya harbiy delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
SMTIga Germaniyaning Federal Mudofaa Vazirligining xavfsizlik va mudofaa siyosati boshqarmasi boshlig'i brigada generali Wolfgang Ol boshchiligidagi harbiy delegatsiya bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.

В ИСМИ состоялась встреча с делегацией Фонда имени Фридриха Эберта (ФРГ).
Фонд основан в 1925 году и является старейшим политическим фондом Германии, социал-демократической направленности. Ключевой деятельностью Фонда Эберта является претворение в жизнь идеалов и ценностей социал-демократии: свободы, справедливости, солидарности.
В ходе состоявшейся встречи с сотрудником центрального офиса Фонда в Берлине доктором Соней Ширмбек был представлен вновь назначенный руководитель регионального офиса Фонда Кристоф Мор, взамен завершившей свою миссию в Центральной Азии Генриеты Кифер.
На встрече стороны с удовлетворением отметили, что с установлением партнерских отношений между ИСМИ и Фондом Эберта налажено эффективное сотрудничество по широкому спектру вопросов, представляющих взаимный интерес.
Было особо подчеркнуто, что реализуемые ИСМИ и Фондом совместные мероприятия содействуют проведению реформ и преобразований в нашей стране, а также укреплению двусторонних отношений между Узбекистаном и Германией.
Наряду с этим, стороны договорились о продолжении взаимовыгодного сотрудничества, организации новых совместных мероприятий в ближайшее время, а также публикации информационно-аналитических материалов.
В ИСМИ состоялась встреча с немецкой военной делегацией
В ИСМИ состоялась встреча с военной делегацией во главе с бригадным генералом Вольфгангом Олем, начальником управления безопасности и оборонной политики Федерального Министерства обороны Германии.