2024-yil 22-avgustda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida SMTI direktori va AQSh “Atlantika kengashi” eksperti Kiran Baez o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar mintaqaviy hamkorlik va Markaziy Osiyoda xavfsizlik, Turkiyaning mintaqadagi roli, transport va energetika yo‘laklarini rivojlantirish masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuv ishtirokchilari ikki tomonlama hamkorlikni davom ettirishga kelishib, SMTI va “Atlantika Kengashi” oʻrtasidagi oʻzaro hamkorlikni yanada kengaytirish va mustahkamlashdan oʻzaro manfaatdorlik bildirdilar.

22 августа 2024 г. в Институте стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан состоялась встреча директора ИСМИ с экспертом «Атлантического совета» США Кираном Баезом.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам регионального сотрудничества и безопасности в Центральной Азии, роли Турции в регионе, развития транспортных и энергетических коридоров.
Участники встречи договорились продолжить двустороннее сотрудничество, высказали взаимную заинтересованность в дальнейшем расширении и укреплении взаимодействия ИСМИ и «Атлантического совета».