Vengriya tomonining taklifiga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 3-oktabr kuni rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq Budapesht shahrida Vengriya Prezidenti Katalin Novak bilan uchrashuv va Bosh vazir Viktor Orban bilan muzokaralar rejalashtirilgan.
Bu muloqotlarda strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va ustuvor sohalarda ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirishning dolzarb masalalari ko‘rib chiqiladi.
Shuningdek, xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik masalalar yuzasidan fikr almashiladi.
Prezidentimiz Vengriyaning yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan ham uchrashuv o‘tkazadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga 3-oktabr kuni rasmiy tashrif bilan Budapeshtga keldi.

По приглашению венгерской стороны, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 3 октября отбыл в Венгрию с официальным визитом.
В соответствии с программой пребывания в городе Будапеште запланированы встречи с Президентом Венгрии Каталиной Новак и переговоры с Премьер-министром Виктором Орбаном.
Будут рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего развития отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества в приоритетных сферах.
Кроме того, состоится обмен мнениями по международной и региональной повестке.
Глава нашего государства также встретится с представителями ведущих венгерских компаний.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев с супругой 3 октября прибыл с официальным визитом в Будапешт.