O‘zbekiston-Pokiston ko‘p qirrali hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Sheriklik aloqalari, eng avvalo iqtisodiyot yo‘nalishida jadal rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.
Mintaqa kun tartibidagi dolzarb masalalar, shu jumladan Afg‘onistonda vujudga kelayotgan vaziyat muhokama qilindi.
O‘zbekiston va Turkmaniston yetakchilari kelishuvlar ijrosining borishini ko‘rib chiqdilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti sammitida ishtirok etish uchun Ashxobod shahriga keldi.
O‘zbekiston va Tojikiston Prezidentlari keng ko‘lamli hamkorlikni yanada rivojlantirish muhim ekanini qayd etdilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun Ashxobod shahrida o‘tayotgan Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti sammiti doirasida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.

В рамках программы мероприятий саммита ОЭС в городе Ашхабаде Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Президентом Исламской Республики Пакистан Арифом Алви.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения узбекско-пакистанского многопланового сотрудничества.
С глубоким удовлетворением отмечено динамичное развитие партнерских связей, прежде всего на экономическом треке.
Обсуждены актуальные вопросы региональной политики, в том числе складывающая ситуация в Афганистане.
На полях саммита Организации экономического сотрудничества, проходящего сегодня в городе Ашхабаде, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Президентом Республики Таджикистан Эмомали Рахмоном.