Davlatimiz rahbari Izboskan tumanidagi Urganji mahallasida bo‘lib, aholi hayoti bilan tanishdi.
Mahallada 3 mingdan ziyod aholi istiqomat qiladi. Bu yil 915 o‘rinli umumta’lim maktabi ta’mirdan chiqarildi. Barcha ko‘chalar obod bo‘lyapti. O‘nlab kichik biznes sub’ektlari aholi bandligini ta’minlashda muhim omil bo‘lmoqda.
Odamlarning o‘zi ham hunarmand, mirishkor. Jumladan, dehqonchilik bilan shug‘ullanish istagida bo‘lgan yoshlarga 10 sotixdan yer ajratilyapti. Mahalladagi 150 ta xonadonga 50 boshdan parranda berilib, o‘zini o‘zi band qilishi ta’minlangan.
Shavkat Mirziyoyev shu yerlik Qurbonali O‘rinboyev xonadonida bo‘lib, yashash sharoitlari, parrandachiligini ko‘zdan kechirdi. Mahalla vakillari bilan dildan suhbat bo‘ldi.
- Endi har bir xonadonning imkoniyatidan kelib chiqib, biznes-reja yozib beriladi. Davlat tashkilotlari sharoit yaratadi. Hozirgi zamonga munosib bo‘lib, mehnat qilmasak, niyatimizga yetolmaymiz. Xudoning o‘zi mehnatga, harakatga yarasha ajrini beradi, - dedi Prezident.
Nuroniylar yurtimizga tinchlik, xalqimizga farovonlik tilab, duo qildi.
Aholi zich joylashgan Andijon viloyatida uy-joy masalasi dolzarb. Shu bois Prezidentimiz viloyatga avvalgi tashrifi chog‘ida Andijon tumanidagi adirliklarda yangi shahar qurish tashabbusini ilgari surgan edi.

Глава государства посетил махаллю Урганжи Избасканского района и ознакомился с жизнью населения.
В махалле проживают более 3 тысяч человек. В этом году была отремонтирована местная школа на 915 мест. На всех улицах проводится благоустроительная работа. Действуют десятки субъектов малого бизнеса, обеспечивается занятость населения.
Жители махалли любят заниматься ремесленничеством, возделывать землю. Молодым людям, желающим работать на земле, выделяется по 10 соток, а 150 домохозяйствам роздано по 50 птиц.
Шавкат Мирзиёев побывал дома у местного жителя Курбонали Уринбоева, ознакомился с его птицеводческим хозяйством. Состоялась искренняя беседа с представителями махалли.
- Теперь для каждого дома исходя из его возможностей будет разработан бизнес-план. Государственные организации создадут условия. Если не будем трудиться соответственно требованиям времени, мы не достигнем своих целей. Всевышний воздаст нам в соответствии с тем, как мы трудимся, - сказал Президент.