25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin telefon orqali muloqot qildilar.
Rossiya Prezidenti davlatimiz rahbarini mamlakatimizda bo‘lib o‘tgan Prezident saylovida ishonchli g‘alab qozongani bilan iliq qutlab, do‘st O‘zbekiston xalqiga katta muvaffaqiyatlar, farovonlik va ravnaq tiladi.
Ikki tomonlama strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Oliy darajadagi uchrashuvlar rejasi ko‘rib chiqildi.
Savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy sohalardagi amaliy hamkorlikni kengaytirish, shu jumladan qo‘shma Hukumatlararo komissiyaning bo‘lajak yig‘ilishi davomida istiqbolli kooperatsiya loyihalari va dasturlarini tayyorlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Markaziy saylov komissiyasining Matbuot markazida MSK Raisi Zayniddin Nizomxoʻjayev ishtirokida matbuot anjumani oʻtkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an bilan telefon orqali muloqot qildi.

25 октября состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Президент России тепло поздравил главу нашего государства с убедительной победой на прошедших президентских выборах, а также искренне пожелал больших успехов и благополучия, процветания дружественному народу Узбекистана.
Были обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений стратегического партнерства и союзничества. Рассмотрен график встреч на высшем уровне.
Особое внимание было уделено расширению практического сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах, в том числе подготовке перспективных проектов и программ кооперации в ходе предстоящего заседания совместной Межправительственной комиссии.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел телефонный разговор с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом.