2020-yil 27-noyabr kuni MDH PA Kengashining navbatdagi yig‘ilishi va Assambleyaning ellik birinchi yalpi majlisi  videokonferentsaloqa shaklida bo‘lib o‘tadi.
Ularda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisi T. Narbayeva kirish so‘zi bilan ishtirok etadi.
PA Kengashi yig‘ilishida koronavirus pandemiyasiga qarshi kurash bo‘yicha MDH davlatlarida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlarni huquqiy ta’minlash, Yevroosiyo mintaqasidagi iqtisodiy integratsiya istiqbollari, Hamdo‘stlik doirasida 2021-yilda bo‘lib o‘tadigan saylovlarni kuzatishga tayyorgarlik ko‘rish, MDH PA va Yevropa Kengashi Parlament Assambleyasi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqilishi nazarda tutilgan.

27 ноября 2020 года в формате видеоконференцсвязи состоится очередное заседание Совета МПА СНГ и пятьдесят первое пленарное заседание Ассамблеи.
В заседаниях примет участие и выступит с вступительным словом Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Т. Нарбаева.
На заседании Совета МПА СНГ предусматривается рассмотреть вопросы правового обеспечения осуществляемых в странах СНГ мероприятий по борьбе с пандемией коронавируса, перспектив экономической интеграции в регионе Евразии, подготовки к наблюдению за выборами, которые состоятся в рамках Содружества в 2021 году, дальнейшего развития сотрудничества МПА СНГ и Парламентской ассамблеи Совета Европы.