O’zbekiston Republikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Koreya Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi Maslahatchisi Kim Dje U bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Tomonlar o'zbek-koreys munosabatlari va O'zbekiston Respublikasi bilan Koreya Respublikasi o'rtasidagi strategik sheriklikni yanada mustahkamlash istiqbollari yuzasidan fikr almashishdi.
Suhbat chog'ida Markaziy Osiyo va Koreya yarim orolidagi hozirgi ijobiy tendensiyalar ham muhokama qilindi.
So’ngi yillarda ikki mamlakatning yetakchi tahliliy markazlari o'rtasidagi hamkorlik aloqalari faollashgani qayd etildi. Xususan, 2018 yil oktyabr oyida SMTI xodimlari Seulga tashrif buyurib, Janubiy Koreyaning tadqiqot va ekspert-tahliliy doiralari vakillari bilan ikki tomonlama davra suhbatlari va uchrashuvlar o'tkazdilar.
Shu bilan bir qatorda 2018 yil noyabr oyida SMTIning Koreya Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xuzuridagi Xalqaro aloqalar va milliy xavfsizlik instituti bilan o’tkazilgan strategik muloqoti, shuningdek Xanyan universitetining Osiyo-Tinch okeani tadqiqotlar markazi bilan birgalikda tashkillashtirilgan “Oʻzbekiston – Koreya: kelajakka nazar” mavzusidagi davra seminari natijalari yuqori baholandi.
Suhbat yakunida ikki mamlakatning tahliliy institutlari o'rtasida joriy yil davomida yangi qo'shma tadbirlar o'tkazish to'g'risida kelishuvga erishildi.

В ИСМИ при Президенте Республики Узбекистан состоялась встреча с советником Посольства Республики Корея в г. Ташкенте Ким Дже У.
Стороны обменялись мнениями об узбекско-корейских отношениях и перспективах дальнейшего укрепления стратегического партнёрства между Республикой Узбекистан и Республикой Корея.
В ходе беседы также были обсуждены текущие позитивные тенденции в Центральной Азии и на Корейском полуострове.
Подчеркнуто, что в последнее время наблюдается активизация сотрудничества между ведущими «мозговыми центрами» двух стран. В частности, в октябре 2018 г. сотрудники ИСМИ посетили Сеул, где были проведены двусторонние «круглые столы» и встречи с представителями научно-исследовательских и экспертно-аналитических кругов Южной Кореи.
Дана высокая оценка результатам проведенного в ноябре 2018 г. Стратегического диалога между ИСМИ и Институтом международных отношений и национальной безопасности при МИД РК, а также итогам семинара «Узбекистан-Корея: видение будущего», организованного совместно с Центром Азиатско-Тихоокеанских исследований Ха,нянского университета Республики Корея.
В завершение беседы достигнута договоренность о проведении новых совместных мероприятий между аналитическими институтами двух стран в текущем году.