Koreya ekspertlari bilan uchrashuv haqida
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Koreya Respublikasining Xalqaro aloqalar va milliy xavfsizlik institutining (IFANS) tadqiqotchilari Li Hyo Sun va Yu Inn Kyun bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
IFANS Koreya Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi nufuzli tahliliy markaz bo’lib, uning asosiy vazifalariga mintaqada va dunyodagi vaziyatni doimiy ravishda kuzatib borish, xalqaro siyosat va xavfsizlik sohasida tadqiqotlar olib borish kiradi. 2018 yil natijalariga ko’ra IFANS Osiyoda eng yaxshi tahliliy markazlar ro’yxatida birinchi 20-talikdan joy egalladi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston-Koreya hamkorligining barcha sohalari bo’yicha bugungi holati va istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat yakunida Koreya delegatsiyasi SMTI bilan davra suhbatlari va konferentsiyalar tashkil etish yo’li bilan O'zbekiston Respublikasi va Koreya Respublikasi o'rtasida ikki tomonlama strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash bo'yicha hamkorlikni kengaytirishga kelishildi.

В ИСМИ состоялась встреча с Ли Хё Сун и Ю Ин Кюн – научными сотрудниками Института международных отношений и национальной безопасности (IFANS) Республики Корея.
IFANS является авторитетным «мозговым центром»
при МИД Республики Корея. Основной задачей центра является постоянный мониторинг ситуации в регионе и мире, проведение исследований в области международной политики и безопасности. По итогам 2018 г. IFANS вошел в топ-20 лучших аналитических центров Азии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по нынешнему состоянию и перспективам развития узбекско-корейских отношений по всем направлениям двустороннего сотрудничества.
В завершении беседы корейская делегация проявила заинтересованность в расширении сотрудничества с ИСМИ путём проведения совместных «круглых столов»
и конференций в целях выработки предложений по дальнейшему укреплению двусторонних отношений стратегического партнерства между Республикой Узбекистан и Республикой Корея.