ShHT Bosh kotibi Vladimir Norov Toshkentda bo’lib o’tadigan Shanxay hamkorlik tashkiloti hukumat rahbarlari Kengashi majlisiga tashrifi doirasida SMTI jamoasi bilan uchrashdi.
V.Norov Shanxay hamkorlik tashkilotining mintaqaviy va xalqaro jarayonlardagi roli, ShHT davlatlari o'rtasidagi munosabatlarni yanada chuqurlashtirishda navbatdagi yig’ilishning ahamiyati haqida o’z fikrlarini bildirib o’tdi.
Uchrashuv davomida tashkilotni rivojlantirishda va uning istiqbolli yo'nalishlarini belgilashda tadqiqot markazlarining faoliyatini kuchaytirish muhimligi ta'kidlandi.

В рамках пребывания в Ташкенте для участия в заседании Совета глав правительств государств участников Шанхайской Организации Сотрудничества, Генеральный секретарь ШОС Владимир Норов провёл встречу с коллективом ИСМИ.
В.Норов поделился мнениями о роли Шанхайской Организации в региональных и международных процессах и значении предстоящего заседания в дальнейшем углублении взаимоотношений между государствами ШОС.
Особо подчеркнута важность активизации деятельности научно-исследовательских центров в определении перспективных направлений развития Организации.