Давлатимиз раҳбари бугуннинг ўзида Олмазор туманидаги «ARDENT FOODS» масъулияти чекланган жамият корхонасида бўлди.
Бу ширкат бўш турган бинолар негизида янги субъектлар ташкил этиш ва иш ўринлари яратишга қаратилган сиёсат самараси.
Лойиҳа қиймати 77 миллиард сўмдан зиёд бўлган корхона иккита линиядан иборат. Бирида йигирмага яқин қандолат маҳсулотлари, иккинчисида тез пишадиган овқат ингредиентлари ишлаб чиқарилмоқда. 150 киши иш билан таъминланган.
Ҳозирда маҳсулот Тожикистон ва Афғонистонга экспорт қилинади. Янги экспорт бозорларини очиб, жорий йил якунида экспорт ҳажмини 45 минг долларга етказиш режалаштирилган.
Маҳсулотлар турини кўпайтириб, қўшимча иш ўринлари яратиш бўйича кўрсатмалар берилди.
Президент Шавкат Мирзиёев Олмазор туманидаги “NANO Medical Clinic” кўп тармоқли шифохона фаолияти билан танишди.

Глава государства сегодня посетил предприятие общества с ограниченной ответственностью «ARDENT FOODS» в Алмазарском районе.
Оно является ярким воплощением эффективности политики по созданию новых производств и рабочих мест на базе неиспользуемых зданий.
Предприятие проектной стоимостью более 77 миллиардов сумов состоит из двух производственных линий. Одно выпускает кондитерские изделия около 20 видов, другое – продукты питания быстрого приготовления. Здесь трудятся 150 человек.
Продукция в настоящее время экспортируется в Таджикистан и Афганистан. Планируется выход на новые внешние рынки и увеличить экспорт до 45 тысяч долларов к концу нынешнего года.
Даны рекомендации по расширению ассортимента продукции и созданию дополнительных рабочих мест.
В ходе посещения Алмазарского района Президент ознакомился с деятельностью совместного предприятия «Next Generation Product».