СМТИ таҳлилий журналининг биринчи сони чоп этилди
Жорий йилнинг декабрь ойида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институтининг “Стратегические вопросы безопасности и развития” таҳлилий журналининг биринчи сони нашр этилди.
Ўзбекистон ва Германия: Марказий Осиёда  хавфсизлик ва барқарор ривожланиш соҳасидаги ҳамкорлик" мавзусидаги давра суҳбати
Ўзбекистон ва Германия: Марказий Осиёда хавфсизлик ва барқарор ривожланиш соҳасидаги ҳамкорлик" мавзусидаги давра суҳбати
БМТ Бош Ассамблеясининг “Марказий Осиё минтақасида тинчлик, барқарорлик ва изчил тараққиётни таъминлаш бўйича минтақавий ва халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш” резолюцияси қабул қилинганлигига бағишланган халқаро давра суҳбати материаллари
Халқаро давра суҳбати материаллари Ўзбекистон ва Хитой: "Бир белбоғ, бир йўл" ташаббусини ҳамкорликда амалга ошириш истиқболлари