Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 23 июнь куни иқтисодий тараққиёт, самарали бошқарув ва халқаро ҳамкорлик масалалари бўйича маслаҳатчи Сума Чакрабартини қабул қилди.
Мамлакатимиздаги ижтимоий-иқтисодий ислоҳотлар дастурининг устувор йўналишлари, шу жумладан соғлиқни сақлаш, таълим, сув таъминоти соҳаларидаги янгиланишлар кўриб чиқилди.
Ўзбекистонда инвестиция ва ишбилармонлик муҳитини янада такомиллаштириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Юртимизда Халқаро тижорат суди фаолиятини йўлга қўйиш бўйича кўрилаётган чора-тадбирларнинг бориши ҳамда Жаҳон савдо ташкилотига аъзо бўлиш юзасидан музокаралар жараёни муҳокама қилинди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 23 июня принял советника по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества Суму Чакрабарти.
Были рассмотрены приоритеты программы социально-экономических реформ в нашей стране, в том числе преобразования в сферах здравоохранения, образования, водоснабжения.
Особое внимание было уделено вопросам дальнейшего совершенствования инвестиционного климата и деловой среды в Узбекистане.
Обсуждены ход реализуемых мероприятий по созданию в стране Международного коммерческого суда, а также переговорный процесс по вступлению во Всемирную торговую организацию.