Давлатимиз раҳбарининг 2021 йил 9 декабрдаги фармонига мувофиқ, аҳолининг уй-жой шароитини яхшилаш мақсадида жойларда “Янги Ўзбекистон” массивлари бунёд этилмоқда.
Президентимиз Косон туманида “Дўстлик” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида қурилаётган шундай уйларни бориб кўрди.
Бу ерда 2022-2026 йилларда 120 та кўп қаватли уй қурилиши режалаштирилган. Шунингдек, мактабгача таълим муассасалари, мактаблар, маҳалла идораси, савдо ва хизмат кўрсатиш шохобчалари, спорт мажмуаси каби турли ижтимоий объектлар барпо этилади. Ушбу ҳудудда истироҳат боғи ва стадион борлиги аҳолига қулайлик яратади.
Жорий йилда 616 та хонадонли 30 та уй-жой қурилиши бошланган.
Давлатимиз раҳбари уйларни сифатли қуриш, одамлар учун хамёнбоп қилиш муҳимлигини таъкидлади.
Шу ернинг ўзида вилоятда ичимлик суви таъминоти ва оқова тармоғини яхшилаш борасидаги режалар ҳақида маълумот берилди.

В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан от 9 декабря 2021 года в целях улучшения жилищных условий населения ведется строительство массивов «Новый Узбекистан».
Президент Шавкат Мирзиёев посетил место строительства такого массива на территории махалли «Дустлик» в Касанском районе.
В 2022-2026 годах здесь планируется построить 120 многоэтажных домов. Кроме того, будут возведены различные социальные объекты, такие как детские сады и школы, сход граждан махалли, торгово-сервисные объекты, спортивный комплекс.
В нынешнем году начато строительство 30 домов на 616 квартир.
Глава государства подчеркнул важность качественного строительства домов и обеспечения доступности цен на жилье.
Здесь же представлена информация о планах по улучшению питьевого водоснабжения и канализационных сетей района.