Қўшилмаслик ҳаракати саммитининг ялпи сессияси якунлангач, Ўзбекистон Республикаси Президенти делегациялар ва халқаро ташкилотлар раҳбарлари билан қатор учрашувлар ўтказди.
Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов билан суҳбатда савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва энергетика соҳаларида қўшма лойиҳаларни илгари суриш масалалари муҳокама қилинди.
Рас-ал-Ҳайма амирлиги амири, БАА Олий кенгаши аъзоси шайх Сақр Ал-Қосимий билан етакчи компанияларни янги инвестиция лойиҳаларини шакллантириш ва амалга оширишга жалб қилиш масалалари кўриб чиқилди.
БМТ Бош Ассамблеяси 77-сессияси раиси Чаба Кёрёши билан етакчи халқаро ташкилотнинг жорий йил сентябрь ойида ўтадиган ялпи сессиясининг кун тартибидаги масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Жаҳон туризм ташкилоти бош котиби Зураб Пололикашвили ЮНВТО Бош ассамблеясининг жорий йил 16-20 октябрь кунлари Самарқанд шаҳрида ўтадиган навбатдаги сессиясига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш бўйича олиб борилаётган ишлар тўғрисида ахборот берди.

Президент Узбекистана провел ряд встреч на полях саммита Движения неприсоединения
По завершении пленарной сессии саммита Движения неприсоединения Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел ряд встреч с главами делегаций и руководителей международных организаций.
В беседе с Президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым обсуждены вопросы продвижения совместных проектов в торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и энергетической секторах.
С эмиром Эмирата Рас аль-Хайма, членом Высшего совета ОАЭ шейхом Саудом ибн Сакром Аль-Касими рассмотрены вопросы привлечения ведущих компаний к формированию и реализации нового портфеля совместных инвестиционных проектов.
Состоялся обмен мнениями с председателем 77-й сессии Генеральной ассамблеи ООН Чабой Кёрёши по вопросам повестки дня предстоящей пленарной сессии ведущей международной организации в сентябре этого года.
Генеральный секретарь Всемирной туристкой организации Зураб Пололикашвили сообщил о проводимой работе по подготовке и проведению очередной сессии Генеральной ассамблеи ЮНВТО 16-20 октября текущего года в городе Самарканде.