Давлатимиз раҳбари Президент Қасим-Жомарт Тоқаевни таваллуд куни билан самимий муборакбод этиб, унга мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва муваффақият тилади.
Қозоғистон Президентининг биродар мамлакатларимиз ўртасидаги кўп асрлик дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлашга қўшган катта ҳиссаси қайд этилди.
Мунтазамлик касб этган ва ишончга асосланган олий даражадаги мулоқотлар кўп қиррали Ўзбекистон-Қозоғистон муносабатларининг жадал суръат билан ривожланишига хизмат қилаётгани таъкидланди.
Суҳбатда икки томонлама ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар кўриб чиқилди. Аввал эришилган келишувларнинг амалга оширилиши ҳамкорликнинг барча устувор йўналишларда янада кенгайишига хизмат қилишига ишонч билдирилди.
Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳрининг Учтепа туманидаги Тепақўрғон маҳалласи ҳаёти билан танишди.
15.05.2021Кейингиси
Президент Шавкат Мирзиёев 17 май куни техник жиҳатдан тартибга солиш, стандартлаштириш, сертификатлаш ва метрология миллий тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тақдимоти билан танишди.

17 мая состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.
Глава нашего государства искренне поздравил Президента Касым-Жомарта Токаева с днем рождения, пожелав ему крепкого здоровья, благополучия и успехов.
Отмечен большой вклад лидера Казахстана в укрепление многовековой дружбы, добрососедства и стратегического партнерства между двумя братскими странами.
Подчеркнуто, что регулярные и доверительные контакты на высшем уровне способствуют поддержанию высокой динамики многогранных узбекско-казахстанских отношений.
В ходе разговора были рассмотрены актуальные вопросы двусторонней и региональной повестки. Выражена уверенность, что практическая реализация ранее достигнутых договоренностей послужит дальнейшему расширению взаимодействия по всем приоритетным направлениям.