21 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Давлатимиз раҳбари Қасим-Жомарт Тоқаевни Қозоғистон Республикаси Президенти умумхалқ сайлови муваффақиятли ўтгани ва унда ишончли ғалаба қозонгани билан самимий муборакбод этди.
Ўзбекистон-Қозоғистон яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Бўлажак олий даражадаги учрашувларни тайёрлашга алоҳида эътибор қаратилди.
Савдо, саноат, энергетика, транспорт ва логистика, қишлоқ хўжалиги каби устувор йўналишларда ва иқтисодиётнинг бошқа тармоқларида амалий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлиги қайд этилди.
Минтақавий ҳамкорлик масалалари юзасидан ҳам фикр алмашилди.
Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 21 ноябрь куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.

21 ноября состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.
Глава нашего государства искренне поздравил Касым-Жомарта Токаева с успешным проведением всенародных выборов Президента Республики Казахстан и одержанной убедительной победой.
Были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-казахстанских отношений добрососедства, стратегического партнерства и союзничества.
Особое внимание уделено подготовке предстоящих встреч на высшем уровне.
Подчеркнута важность наращивания практического взаимодействия в приоритетных направлениях, таких как торговля, промышленность, энергетика, транспорт и логистика, сельское хозяйство, и в других отраслях экономики.
Состоялся также обмен мнениями по вопросам регионального взаимодействия.
По приглашению Президента Французской Республики Эммануэля Макрона Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 21 ноября отбыл в эту страну с официальным визитом.