Бугун, 29 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркманистонга амалий ташрифи бўлиб ўтади.
Ташриф дастурида Туркманистон Президенти Гурбангули Бердимуҳамедов билан икки томонлама учрашув ўтказилиши кўзда тутилган.
Музокаралар кун тартибидан Ўзбекистон ва Туркманистон ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш, кўп қиррали ҳамкорлик ва минтақавий шерикликни кенгайтириш масалалари ўрин олган.
Давлат раҳбарлари Туркманистон етакчисининг отаси Маликгули Бердимуҳамедов хотирасига бағишланган тадбирларда иштирок этадилар.

Сегодня, 29 апреля состоится рабочий визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Туркменистан.
Программой визита предусмотрено проведение двусторонней встречи с Президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
В повестку дня переговоров включены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-туркменских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства, расширения многопланового сотрудничества и регионального взаимодействия.
Лидеры двух стран примут участие в мероприятиях, посвященных памяти отца главы Туркменистана – Мяликгулы Бердымухамедова.