Бугун, 21 февраль куни Қоҳирадаги “Ал-Иттиҳодия” саройида расмий ташриф билан Миср Араб Республикасида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни тантанали кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Сарой олдидаги майдонда олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди.
Миср Президенти Абдулфаттоҳ ас-Сиси давлатимиз раҳбарини самимий қарши олиб, махсус шоҳсупага таклиф этди.
Ҳарбий оркестр ижросида икки мамлакат миллий мадҳиялари янгради.
Сўнг давлат раҳбарлари фахрий қоровул сафи олдидан ўтиб, расмий делегациялар аъзоларини қутладилар.
Биргаликда суратга тушишдан сўнг икки томонлама олий даражадаги музокаралар бошланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Миср Араб Республикасига расмий ташрифининг биринчи кунини ушбу мамлакат етакчи компаниялари раҳбарлари билан учрашувдан бошлади.
20.02.2023Кейингиси
Қоҳирадаги “Ал-Иттиҳодия” саройида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Миср Араб Республикаси Президенти Абдулфаттоҳ ас-Сисининг музокаралари бўлиб ўтди.

Сегодня, 21 февраля во дворце «Аль-Иттихадия» в Каире состоялась торжественная церемония встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, пребывающего в Арабской Республике Египет с официальным визитом.
На дворцовой площади в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Президент Египта Абдельфаттах ас-Сиси тепло встретил главу нашего государства и пригласил его на пьедестал.
Военный оркестр исполнил национальные гимны двух стран.
Затем главы государств обошли строй почетного караула и поприветствовали членов официальных делегаций.
После совместного фотографирования начались двусторонние переговоры на высшем уровне.
Первый день официального визита в Арабскую Республику Египет Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев начал со встречи с руководителями ведущих компаний этой страны.
20.02.2023Следующее
21 февраля в президентском дворце “Аль-Иттихадия” в Каире состоялись переговоры Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Арабской Республики Египет Абдельфаттаха ас-Сиси.