6 март куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Икки томонлама муносабатлар кун тартибининг долзарб жиҳатлари юзасидан фикр алмашилди.
Товар айирбошлашнинг ўсиш суръатларини қўллаб-қувватлаш, икки мамлакатнинг етакчи компания ва корхоналари иштирокида иқтисодиётнинг турли тармоқларида инвестиция лойиҳаларини илгари суриш ва саноат кооперациясини кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди.
Ҳудудлараро ҳамкорликни янада ривожлантириш, маданий-гуманитар алмашинувни фаоллаштиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Давлат раҳбарлари минтақавий шериклик масалаларини ҳам кўриб чиқдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 6 март куни Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари ва Сенати аъзолари, Олий суд раҳбарияти билан учрашди.

6 марта проведен телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Состоялся обмен мнениями по актуальным аспектам двусторонней повестки.
Обсуждены вопросы поддержания динамики роста товарооборота, продвижения инвестиционных проектов и расширения промышленной кооперации в различных отраслях экономики с участием ведущих компаний и предприятий двух стран.
Важное внимание уделено дальнейшему наращиванию межрегионального взаимодействия, активизации культурно-гуманитарного обмена.
Главы государств также рассмотрели вопросы регионального сотрудничества.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 6 марта провел встречу с депутатами Законодательной палаты и членами Сената Олий Мажлиса, руководством Верховного суда.