Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳридаги Ўзбекистон Республикаси Президенти Халқ қабулхонасида бўлди.
Давлатимиз раҳбари сиёсатининг асоси бўлган халқ билан мулоқот тизими аҳоли манфаатларини таъминлаб, одамларнинг ҳаётга, давлатга ишончини мустаҳкамламоқда.
Яқинда Тошкент шаҳри, Бунёдкор шоҳ кўчаси 2-уйда янги Халқ қабулхонаси биноси фойдаланишга топширилди. Бу ерда аҳоли билан тўғридан-тўғри мулоқотни ташкил этиш, мурожаатларни кўриб чиқиш ва бажариш учун барча шароитлар муҳайё. Мутасаддилар томонидан фуқароларни қабул қилиш учун хоналар, Давлат хизматлари маркази шохобчаси, “Мадад” нодавлат-нотижорат ташкилоти маслаҳат бюроси, тиббий хизмат, она ва бола хоналари ташкил этилган. Тошкент шаҳрида аҳоли кўплиги инобатга олиниб, соҳалар бўйича бўлимлар йўлга қўйилган.
Мазкур муассаса бир кунда 200 нафаргача мурожаатчига хизмат кўрсатиши мумкин.
Давлатимиз раҳбари Халқ қабулхонасида яратилган шароитларга юқори баҳо берди.
– Бу ерга келган одам барча саволларига жавоб топиши, Тошкент бу борада намуна бўлиши керак, – деди Президент.

Президент ознакомился с деятельностью новой Народной приемной в Ташкенте
Система диалога с народом, составляющая основу проводимой главой нашего государства политики, обеспечивает интересы населения, укрепляет его уверенность в завтрашнем дне и доверие к государству.
Недавно в столице (ул. Бунёдкор, 2) было сдано в эксплуатацию здание новой Народной приемной. Здесь созданы все условия для диалога с народом, приема, рассмотрения и решения обращений граждан. Обустроены кабинеты для приема ответственными лицами, пункт Центра государственных услуг, консультационное бюро негосударственной некоммерческой организации  “Мадад”, медицинский пункт, комната матери и ребенка. С учетом большой численности населения Ташкента работа отделов организована по секторам. Учреждение может обслуживать до 200 посетителей в день.
Глава государства высоко оценил условия, созданные в Народной приемной.
– Каждый пришедший сюда должен найти ответ на все вопросы. В этом Ташкент должен быть образцом, - сказал Президент.