Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Икки муқаддас масжид ходими – Саудия Арабистони Подшоҳи Салмон бин Абдулазиз Ол Сауднинг таклифига биноан 17 август куни тонгда давлат ташрифи билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Ташрифнинг биринчи манзили сифатида барча мусулмонлар учун муқаддас Мадина шаҳри зиёрат қилинади.
Куннинг иккинчи ярмида давлатимиз раҳбари Жидда шаҳрига келади. Бу ерда олий даражадаги Ўзбекистон-Саудия саммитининг расмий тадбирлари бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 16 август куни Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқот қилди.
16.08.2022Кейингиси
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Саудия Арабистонига давлат ташрининг биринчи манзили - муқаддас Мадина шаҳрига келди.

Первым пунктом программы пребывания в Королевстве станет посещение священного для всего мусульманского мира города Медины.
Во второй половине дня глава нашего государства прибудет в город Джидду, где состоятся официальные мероприятия узбекско-саудовского саммита на высшем уровне.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 16 августа провел телефонный разговор с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
16.08.2022Следующее
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев прибыл в священный город Медину, с которого начинается программа государственного визита в Саудовскую Аравию.