Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Корея Республикаси Президенти Мун Чжэ Иннинг таклифига биноан 16 декабрь куни давлат ташрифи билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Ташриф дастурига мувофиқ, Сеул шаҳрида олий даражада учрашув ва музокаралар ўтказиш, Жанубий Корея парламенти раҳбарияти ва етакчи компаниялари вакиллари билан учрашиш кўзда тутилган.
Кун тартибидан Ўзбекистон-Корея алоҳида стратегик шериклик муносабатларини ва кўп қиррали ҳамкорлигини, энг аввало, "яшил" иқтисодиёт, инвестиция ва инновациялар, рақамли технологиялар, ижтимоий соҳа каби устувор йўналишларда янада кенгайтириш масалалари ўрин олган.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Республики Корея Мун Чжэ Ина 16 декабря отбыл в эту страну с государственным визитом.
В соответствии с программой пребывания в городе Сеуле предусматривается проведение встреч и переговоров на высшем уровне, а также с руководством парламента и представителями ведущих компаний Южной Кореи.
В повестке дня - вопросы дальнейшего углубления узбекско-корейских отношений особого стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества, прежде всего в таких приоритетных направлениях, как «зеленая» экономика, инвестиции и инновации, цифровые технологии, социальная сфера.