Қозоғистон Президенти давлатимиз раҳбарини бўлиб ўтган Президент сайловида ёрқин ғалабага эришгани билан самимий қутлаб, биродар ўзбек халқига барқарор тараққиёт ва равнақ тилади, Ўзбекистон етакчисини Нур-Султонга ташриф билан келишни таклиф этди.
Икки томонлама стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни, энг аввало, иқтисодий йўналишда кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди. Мамлакатларимизнинг етакчи корхона ва компаниялари ўртасидаги савдо ва кооперация алоқалари жадал суръат билан ривожланиб бораётгани мамнуният билан қайд этилди.
Минтақа кун тартибидаги долзарб масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикасининг Биринчи Президенти, Элбоши Нурсултон Назарбоев билан телефон орқали мулоқот қилди.

Президент Казахстана тепло поздравил главу нашего государства с яркой победой на прошедших президентских выборах, пожелав устойчивого развития и процветания братскому узбекскому народу. Он пригласил лидера Узбекистана посетить Нур-Султан с визитом.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления двусторонних отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества, прежде всего в экономической сфере. С удовлетворением отмечена динамика развития торговых и кооперационных связей между ведущими предприятиями и компаниями наших стран.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел телефонный разговор с Первым Президентом Республики Казахстан, Елбасы Нурсултаном Назарбаевым.