Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев "Кўксарой" қароргоҳида Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедовни кутиб олди.
Олий мартабали меҳмонни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Шавкат Мирзиёев ва Сердар Бердимуҳамедов махсус шоҳсупага кўтарилдилар. Икки давлат мадҳиялари янгради.
Фахрий қоровул бўлинмаси бошлиғи рапорт бергач, давлат раҳбарлари қоровул сафи олдидан ўтиб, ўзбек ҳарбий хизматчиларини қутладилар ва Ўзбекистон Республикаси давлат байроғига эҳтиром кўрсатдилар.
Сўнг Президентлар расмий делегациялар аъзоларини бир-бирига таништирди.
Биргаликда суратга тушиш маросимидан сўнг давлат раҳбарлари тор доирада музокара ўтказиш учун мўлжалланган залга ўтдилар.
Президентлар Шавкат Мирзиёев ва Сердар Бердимуҳамедов “Кўксарой” қароргоҳида тор доирадаги учрашув ўтказдилар.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретил Президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова в резиденции «Куксарой».
Состоялась торжественная церемония официальной встречи высокого гостя.
Шавкат Мирзиёев и Сердар Бердымухамедов поднялись на специальный подиум. Прозвучали государственные гимны двух стран.
Командир подразделения Почетного караула отдал рапорт, после чего главы двух государств обошли строй, поприветствовали узбекских военнослужащих и отдали честь государственному флагу Республики Узбекистан.
Далее Президенты представили друг другу членов официальных делегаций.
Церемония завершилась прохождением торжественным маршем Почётного караула.
После совместного фотографирования главы государств перешли в зал для проведения переговоров в узком формате.
Президенты Шавкат Мирзиёев и Сердар Бердымухамедов провели в резиденции «Куксарой» встречу в узком формате.