Давлатимиз раҳбари Илҳом Алиевни 60 йиллик юбилейи билан самимий табриклаб, унга мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва катта муваффақиятлар, биродар Озарбайжон халқига эса тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.
Етакчилар Ўзбекистон-Озарбайжон стратегик шериклик ва кўп қиррали ҳамкорлик муносабатлари кун тартибидаги долзарб масалаларни кўриб чиқдилар.
Савдо-иқтисодий алоқалар ижобий суръат билан ривожланиб бораётгани мамнуният билан қайд этилди: ўзаро савдо кўрсаткичлари барқарор ошиб бормоқда, етакчи корхоналар кооперацияси кенгаймоқда. Шу ойда Ишбилармонлар кенгашининг навбатдаги йиғилиши ва Боку шаҳрида саноат кўргазмаси муваффақиятли ўтказилди. Икки томонлама маданий-гуманитар дастур доирасида фаол алмашинувлар давом этмоқда.
Давлат раҳбарлари устувор тармоқ ва йўналишларда, шу жумладан машинасозлик, энергетика, қишлоқ хўжалиги, транспорт ва логистика соҳаларида амалий ҳамкорлик бўйича лойиҳаларни жадал илгари суриш муҳим эканини қайд этдилар.
Минтақавий сиёсат ҳамда халқаро ташкилотлар доирасидаги ҳамкорлик масалалари юзасидан ҳам фикр алмашилди. Бўлажак тадбирлар режаси кўриб чиқилди.
Телефон орқали мулоқот ҳар доимгидек самимий ва дўстона муҳитда ўтди.
23.12.2021Кейингиси
Президент Шавкат Мирзиёев 24 декабрь куни ахборот-коммуникация технологиялари соҳасини ривожлантиришга оид лойиҳалар тақдимоти билан танишди.

Глава нашего государства сердечно поздравил Президента Ильхама Алиева с 60-летним юбилеем, искренне пожелав ему здоровья, благополучия и больших успехов, а также мира и процветания братскому азербайджанскому народу.
Лидеры рассмотрели актуальную повестку узбекско-азербайджанских отношений стратегического партнерства и многопланового сотрудничества.
С удовлетворением отмечена положительная динамика развития торгово-экономических связей: устойчиво растут показатели взаимной торговли и расширяется кооперация ведущих предприятий. В этом месяце успешно проведены промышленная выставка в городе Баку и очередное заседание совместного Делового совета. Продолжается интенсивный обмен в рамках двусторонней культурно-гуманитарной программы.
Главы государств подчеркнули важность скорейшего продвижения проектов практического взаимодействия в приоритетных отраслях и направлениях, в том числе в сферах машиностроения, энергетики, сельского хозяйства, транспорта и логистики.
Состоялся также обмен мнениями по вопросам региональной политики и сотрудничества в рамках международных организаций. Рассмотрен график предстоящих мероприятий.