Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича Ҳукуматлараро комиссиянинг 7-йиғилишида иштирок этиш учун 29 сентябрь куни Тожикистон пойтахтига етиб келди.
Душанбе халқаро аэропортида Ўзбекистон Республикаси Бош вазирини Тожикистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Давлатшо Гулмуҳаммадзода кутиб олди.
Аввал хабар қилинганидек, комиссия кун тартибида савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, энергетика, қишлоқ ва сув хўжалиги ҳамда маданий-гуманитар соҳаларида ва бошқа устувор йўналишларда икки томонлама амалий ҳамкорликни кенгайтиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилиш режалаштирилган.
Ташриф доирасида Ўзбекистон – Тожикистон ишбилармонлари бизнес-форуми ва Ишбилармонлар кенгашининг йиғилишини ўтказиш кўзда тутилган.

Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов 29 сентября прибыл в столицу Таджикистана для участия в 7-м заседании Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
В международном аэропорту Душанбе Премьер-министра Республики Узбекистан встретил заместитель Премьер-министра Республики Таджикистан Давлатшо Гулмухаммадзода.
Как сообщалось ранее, на повестке дня комиссии – обсуждение актуальных вопросов расширения двустороннего сотрудничества в торгово-экономической сфере, транспорте и связи, энергетике, сельском и водном хозяйстве, а также культурно-гуманитарной сфере.
В рамках визита планируется провести бизнес-форум и заседание Делового совета между представителями деловых кругов Узбекистана и Таджикистана.